درباره احمدزاده


درباره سیامنداحمدزاده

مدرس و نویسنده در زمینه روش های مطالعه و تکنیک های یادگیری

مدیر مجموعه آموزشی آقای تندخوانی

فارغ التحصیل رشته کارشناسی بهداشت حرفه ای از دانشگاه علوم پزشکی وکارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی

سوابق علمی و اجرایی سیامنداحمدزاده :

-نویسنده کتاب صفر تا هزار نقشه ذهنی : (روش های برتریادداشت برداری با زبان مغز)

-برگزاری دوره های آموزشی در دانشگاه های سراسرکشور

-مربی تندخوانی کتابخانه مرکزی

-برگزارکننده ی دوره های آموزشی در آموزشگاه های کنکور سطح کشور درمقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترای تخصصی (موسسه گاج ، قلم چی ، موسسه خلاقیت ، آموزشگاه فروغ دانش ، آموزشگاه دخترانه پیشگامان نوین )

-مشاورآموزشی و برگزارکننده سمینار های آموزشی درمدارس برترکشور (مدرسه تیزهوشان- استعداد درخشان- پروین اعتصامی-اسرا-شاهد)

-ارائه کننده ی بیش از ۱۰۰ تکنیک برتر در زمینه تندخوانی – روش های صحیح مطالعه – تقویت حافظه – افزایش تمرکز

-اجرای بیش از۳۵۰دوره تندخوانی در سراسر کشور

-برگزارکننده سمینارهای انگیزشی و کسب وکار در مدارس سطح کشور

-بهداشت حرفه ای نمونه در سال۱۳۹۶

-مشاور بیش از۲۰کارخانه برتر در سطح کشور

تاریخچه تندخوانی

شاید اسم تندخوانی برای شما جدید و احتمالا نا آشنا باشد. دراین قسمت سعی بر آن است یک اطلاعات مفید در مورد تاریخچه تندخوانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

صحبت تندخوانی زمانی شروع شدکه حجم مطالب و اطلاعات به حدی رسید که مخاطبان قادربه مطالعه آن نبودند ولی جالب است بدانید دوره های مقدماتی از یک منبع غیرقابل انتظار یعنی نیروی هوایی بوده است.

در جنگ جهانی دوم زمانی که جت های جنگ ازکنارهم باسرعت زیاد حرکت می کردن و خلبان ها فرصت کافی برای شناسایی نیروهای  خودی از دشمن در آن شرایط که استرس برآن حاکم بود را نداشتن گاها مشاهده میشدکه نیروهای خودی مورد اصابت قرارمی گرفت . در این هنگام متخصصان نیروی هوایی دنبال یک راه حل برای رفع این مسئله رفتند آنها وسیله ای به نام (تاکیس توسکوپ) اختراع کردند که یقینن این دستگاه نمایش تصاویری باسرعت کم و اندازه بزرگ برروی صفحه نمایش خود بود. این تصاویر به خلبان ها نشان داده شد و رفته رفته اندازه تصاویرکوچک و زمان نمایش آن را کاهش دادند وهدف آنها این بود که خلبان ها این تصاویر کوچک را باسرعت مشاهده و تجزیه تحلیل کنند. قابل ذکر است تصاویر نشان داده شده  دراین تمرین تصاویر زنده بودمانند تصویر درخت ، ساختمان ، ماشین و...

این آزمایش موفقیت آمیزبود و خلبان ها موفق شدن تصاویر را با سرعت بالا مشاهده کنند و آن را تشخیص دهند در طی این آزمایشات مشاهده شدکه خلبان ها می توانند چهار کلمه رادر یک پانصدم ثانیه ببینند در حالی که تا آن زمان باور همه این بود

که مطالعه باید به صورت مشاهده تک تک کلمات و درک آن انجام شود ولی ارتش امریکا این باور را تغییر داد و اعتقاد دارد که انسان می تواند به جای خواندن یک کلمه مجموعه ی از کلمات را درهمان زمان بخواند.

بعداز آن شروع کردن به تمرین برروی این موضوع که چشم بتواند هم زمان مجموعه ی از کلمات را مشاهده کنند.

در سال 1878یک چشم پزشک فرانسوی به نام (لوئیس امیل ژول) بعد از اختراع دستگاه (تاکیس توسکوپ) به این فکرافتاد که اگراین تمرین را روی کلمات انجام دهیم و مابتوانیم باسرعت کلمات رامشاهده کنیم و ذهن هم باتمرین می تواند ادراک بالاتری داشته باشد بدین صورت علم تندخوانی از دانشگاه هاروار شروع شد کم کم در سراسرجهان آموزش داده شد.

یک معلم به اسم (ایولیت وود) درسال ۱۹۵۰باعث محبوبیت تند خوانی شده و سمینارهای تندخوانی را برگزار کرد . خانم ایولیت وود تندخوانی را به جان اف کندی آموزش داد و باعث مشهوربودن خود دراین علم شد.

تحقیقی از ۱۰۰هزار نفر برترجهان شد و از آنها رازهای موقعیت آنها راسوال پرسیدند آنها رازهای مختلفی داشتند ولی اولین رازموفقیت آنها تندخوانی بوده است.

از تندخوان های برتر و مشهور : جورج واشینگتن ، توماس جفرسون ، آبراهام لینکون ، تئودور روزولت ، فرانکلین  روزولت ، جان اف کندی .